
Het stuk Kerkheiseweg waar de entree van Kerkweide-Oost straks moet komen.
(Foto: Sander van Kasteren)Stilte rond Kerkweide-Oost doorbroken: grondovereenkomst voor 28 woningen in de maak
Liempde - Er komt schot in bouwplan Kerkweide-Oost. Het college van B & W heeft deze week de koopvoorwaarden voor de bouwgrond vastgesteld. Op de locatie wil Lijn Ontwikkeling uit Boxtel 28 woningen realiseren, waarvan het doel is om 5 huurappartementen via Woonstichting JOOST te verhuren. Volgende week wordt de grondovereenkomst op locatie getekend.
In totaal omvat Kerkweide-Oost 20 gebouwen. Daarin komen 8 huurwoningen, 19 semibungalows en er is 1 vrije bouwkavel. “Door eerder gemaakte afspraken met de ontwikkelaar is het niet mogelijk geweest om harde eisen te stellen aan de sociale huur”, merkt het gemeentebestuur op. Wel is er een inspanningsverplichting voor Lijn Ontwikkeling om dit aantal ook te realiseren. Dat moet leiden tot de 5 sociale huurwoningen die via de woonstichting aangeboden worden.
Zonneweide
De plannen voor Kerkweide-Oost zijn niet nieuw. Ze werden in 2015 vastgesteld, samen met de ontwikkeling van het naastgelegen Kerkweide-West. Het bouwplan stond toen nog bekend als ‘Zonneweide’. De ontwikkeling van Kerkweide-West leek aanvankelijk sneller van de grond te komen dan het oostelijk deel van het wijkje, maar stuitte op veel verzet uit de omgeving.
Het college merkt op dat het voor de realisatie van Kerkweide-West van belang is dat ook het andere deel van Kerkweide afkomt: “Het plan zal aan dienen te sluiten op Kerkweide-West, als dit plan niet of later wordt uitgevoerd is er geen mogelijkheid voor een doorgaande weg.”
De plannen voor het westelijk deel van de wijk moeten echter nog op een eindoordeel van de bestuursrechter wachten. Ontwikkelaar Kerkweide Ontwikkeling uit Liempde, heeft laten weten tot die tijd nog niet te beginnen.
Als het oostelijk deel al wel verder kan, dient er in de tussentijd een keermogelijkheid te komen totdat de aansluiting met Kerkweide-West gemaakt kan worden. De ontwikkelaar zorgt ook voor de verkeersafwikkeling in Zuidelijke richting, aan de Kerkheiseweg.
Inmiddels zit er dus ook schot in Kerkweide-Oost. De koopovereenkomst wordt binnenkort fysiek getekend door wethouder Désiré van Laarhoven en een afvaardiging van Lijn Ontwikkeling.