
Afbeelding ter illustratie.
(Foto: Sander van Kasteren)Combinatie95 wil voorrang voor jonge Boxtelaren bij toewijzen woning in eigen gemeente
Boxtel - Coalitiepartij Combinatie95 denkt een mogelijkheid gevonden te hebben waarmee met name jongere Boxtelaren voorrang krijgen op mensen uit andere dorpen en steden bij de toewijzing van huur- en koopwoningen binnen onze gemeente. Via de huisvestingswet wil de partij zowel huurders als kopers uit Boxtel een voorkeurspositie geven bij de toewijzing van woningen binnen onze gemeente.
De fractie ziet dat door de alsmaar oplopende huizenprijzen dat starters, vaak jongeren, verdrongen worden op de woningmarkt. “Het gevolg is dat starters in deze markt nauwelijks aan bod komen en noodgedwongen thuis blijven wonen of vertrekken naar een ander dorp of gemeente”, constateert woordvoerder Peter den Ouden in een brief met vragen aan het gemeentebestuur.
Met name in de kleine kernen zijn de gevolgen volgens zijn fractie groot. “Doordat jongeren wegtrekken kunnen allerlei gevolgproblemen ontstaan, zoals dubbele vergrijzing, vermindering van betrokkenheid bij het dorp, voorzieningen komen onder druk te staan (school, gemeenschapshuizen), verenigingen hebben minder leden en evenementen minder vrijwilligers”, somt hij op.
Zijn fractie meent met de recente wijziging van de huisvestigingswet een mogelijkheid gevonden te hebben om met name jonge Boxtelaren op de Boxtelse huizenmarkt voorrang te verlenen. Zo kan JOOST gewapend met de wet een groter percentage van de huurwoningen met voorrang toewijzen aan Boxtelaren en kunnen zogeheten ‘sociale koopwoningen’ onder de NHG-grens (momenteel 355.000 euro) eveneens met voorrang aan hen worden aangeboden.
Mits de gemeente dit regelt in een zogeheten huisvestingsverordening. Combinatie95 wil daarom graag weten of er in onze gemeente al zo’n verordening is en welke afspraken met verhuurders gemaakt zijn over de verdeling van woonruimtes. De fractie ziet graag dat de gemeente zich inzet om zo snel mogelijk afspraken voor een voorrangspositie voor Boxtelse woningzoekenden op papier te krijgen.Binnen dertig dagen wordt een reactie van het gemeentebestuur verwacht.