
Spiegeltent Bon Salon zal dit jaar niet naar het kasteelpark komen.
(Foto: Ruud van Casteren)Dit jaar geen Spiegeltent en geen kunsttentoonstelling op Stapelen
Boxtel - Wegens de voortdurende coronamaatregelen zal dit voorjaar geen Spiegeltent in het park van Kasteel Stapelen neerstrijken. Dat meldt het Centrummanagement in haar nieuwsbrief. Spiegeltent Bon Salon staat nu voor 2022 op de rol. Ook de kunsttentoonstelling Kunst op Stapel wordt naar volgend jaar uitgesteld.
Zowel de Spiegeltent als kunsttentoonstelling Kunst op Stapel trekken gewoonlijk veel volk naar het kasteelpark. In spiegeltent Bon Salon worden vele culturele evenementen georganiseerd met als doel de Boxtelse gemeenschap te verbinden. Op vorige edities kwamen meer dan tienduizend Boxtelaren af. Om die reden subsidieert de gemeente de Spiegeltent ook met 10.000 euro.
Maar soms honderden bezoekers per evenement in een relatief kleine Spiegeltent, daar zit eigenlijk niemand op te wachten tijdens een pandemie. En ook voor de kunsttentoonstelling in het park worden problemen verwacht met de drukte. Het is daarom dat beide evenementen een jaar uitgesteld worden.
Beide evenementen staan in principe om het jaar op de rol. De laatste editie van Kunst op Stapel moest echter geschrapt worden wegens de verkoop van het kasteel en het park door de Paters Assumptionisten. Toen de verkoop begin 2019 afgerond was, bleek er te weinig tijd om de kunsttentoonstelling nog op poten te zetten.