
De buurtbewoners onthullen 'hun' opgeknapte kruisbeeld. Van links naar rechts: Hanneke van der Eerden, Harrie van de Ven en Pietjan Hagenaars.
(Foto: Bron: Hanneke van den Eerden)Kruisbeeld Eindhovenseweg/Liempdseweg in volle glorie hersteld
Boxtel - Met de onthulling van het gerestaureerde kruisbeeld op de hoek van de Eindhovenseweg/Liempdseweg afgelopen zondag herleeft een stukje historie aan het Boxtelse kruispunt. Het beeld stond al bijna 90 jaar bloot aan de weersinvloeden, waardoor het in slechte staat verkeerde. Buurtbewoners hebben het daarom tijdens de wintermaanden opgeknapt en gerestaureerd.
Het kruisbeeld, dat op 1 april 1933 onder grote belangstelling werd ingezegend door Deken Spierings (zie pagina 4), is altijd met grote aandacht door de buurtbewoners onderhouden. Gezamenlijk zorgen zij voor het bijhouden van de beplanting, het onderhoud van het kruis en van het corpus. Na al die jaren ontkwam het echter niet aan een grondige opknapbeurt, aangezien het teakhouten kruisbeeld door weer en wind flink was aangetast door houtrot.
“Onlangs is het kruis weer gerestaureerd, wat na al die jaren hard nodig is. Want 90 jaar buiten hangen gaat zelfs Jezus niet in de koude kleren zitten”, merkt buurtbewoonster Hanneke van der Eerden op. Zij was zondag zelf ook aanwezig bij de onthulling van het herstelde Corpus Christi door mede-buurtbewoners Harrie van de Ven en Pietjan Hagenaars.
Na herstel werd het beeld voorzien van diverse laklagen, zodat het er weer jaren tegen kan. Het kruis en dakje zijn ook grondig aangepakt. De buurt heeft alle werkzaamheden zelf uitgevoerd en bovenal ook het geld om de kosten voor de materialen te voldoen bijeengebracht.
Het beeld werd in 1933 geplaatst, net zoals het ‘broederbeeld’ op de kruising Kapelweg/Mijlstraat, dat vorig jaar al prachtig gerestaureerd werd. Er werden nog twee soortgelijke Jezusbeelden in diezelfde periode geplaatst bij de toenmalige inkomende wegen van Boxtel.
Over de historie van deze kruisbeelden lees je meer in DeMooiBoxtelKrant van 24 februari.