
Aan het begin van de coronapandemie stak de dino iedereen 'een dino hart onder de riem'. Overal hingen T-shirts en posters met harten erop voor de ramen, de dino trok als steunbetuiging een shirt met hart erop aan. De honderden reacties op de Facebookpagina van MooiBoxtel bewezen hoezeer Boxtelaren dat waardeerden. Deze verkleedpartij maakte als geen andere daarvoor duidelijk: de dino is van 'ons'. (Foto: Karin van de Laar)
(Foto: Karin van de Laar)Initiatiefnemers verkleedpartijen Rotonde Dino lichten tipje van sluier op
Boxtel - In het voorjaar van 2017 werd voorafgaand aan de lancering van de app ‘Dino Hunter’ op 10 juni midden in Boxtel een enorme Styracosaurus Albertensis op een rotonde geplaatst. Toen werd deze rotonde op de kruising Schijndelseweg/Vicaris van Alphenlaan/Brederodeweg nog de rotonde ‘bij Hoogheem’ of ‘op de Schijndelseweg’ genoemd. Maar al snel werd deze omgedoopt tot Dino Rotonde. En al snel sloten vele Boxtelaren de Rotonde Dino in hun hart. De liefde voor het acht meter lange beestje groeide nog meer toen een groepje enthousiastelingen vanaf Kerstmis 2017 het initiatief nam haar bij bijzondere gelegenheden van daarbij passende outfits te voorzien. Wie die mensen zijn? Dat blijft na drie jaar nog steeds de vraag...
Voor DeMooiBoxtelKrant is het wél een weet. Bij de verkleedpartij voor carnaval 2018 mocht een van onze reporters het groepje creatievelingen vergezellen. Met een keukentrap en een tas vol feestmutsen slopen zij ‘s avonds naar de dino. Terwijl toeterende automobilisten hen aanmoedigden knoopten zij in het donker snel en vakkundig zes prachtige mutsen om de kraagstekels en een grote sjaal om de nek van het imposante dinobeeld.
Het was de tweede keer dat de dino een speciale outfit kreeg aangemeten, na de eerste verkleedpartij met Kerstmis het jaar daarvoor. En het smaakte naar meer. Terwijl de reporter van DeMooiBoxtelKrant fantaseerde over een dino met paashaasoren, droomden de initiatiefnemers voorzichtig van de toekomst: “Ja, wie weet, Pasen, Koningsdag, Sinterklaas, zo kunnen we nog wel even doorgaan!”
Het bleef niet bij dromen. Bij elk evenement en iedere feestdag doet de Rotonde Dino inmiddels al drie jaar met de Boxtelaren mee. Zelfs corona kreeg de enorme Styracosaurus er niet onder. Met een enorm hartjes-T-shirt stak ze iedereen een dino-hart onder de riem. En toen mondkapjes verplicht werden in het openbaar vervoer deed ze wederom met ons mee. De waardering voor ‘onze’ dino werd alsmaar groter. En nog steeds. We kunnen inmiddels wel spreken van een echte traditie. In de honderden opmerkingen op Facebook, elke verkleedpartij weer, worden de makers dan ook hartelijk bedankt door de vele dino-fans. Ook vragen velen zich daar af wie de mensen achter de verkleedpartijen zijn, maar daar komt nooit een antwoord op.
Op aandringen van DeMooiBoxtelKrant lichten zij nu toch een tipje van de sluier op. Want als zij hun identiteit niet prijs willen geven, dan kunnen ze toch op zijn minst wel iets vertellen over wat hen beweegt om dit te doen?
Het begon allemaal op een bijeenkomst van buurtbewoners van Duinendaal. Door een opmerking over de dino werd het idee geboren om haar bij speciale gelegenheden in bijpassende stijl aan te kleden. En zo geschiedde: met kerstmis 2017 kreeg de dino mooie kerstmutsen om haar stekels. Hoewel deze helaas snel door diefstel verdwenen, werd de volgende verkleedpartij al gepland.
Door de enthousiaste reacties op sociale media en de groeiende media-aandacht - zeker voor de dino-hart onder de riem-outfit - werd de groep en met name de persoon die de kledingstukken maakt alsmaar enthousiaster. Zodra een van de buurtbewoners een idee voor een outfit opperde, begonnen bij haar al de ratels in het hoofd te draaien, tot slapeloze nachten aan toe.
Inmiddels zijn de verschillende outfits niet meer op één hand te tellen en kijken mensen bij speciale gelegenheden al uit naar de volgende dino-uitdossing. De buurtbewoners beleven dan ook veel plezier aan het tot stand komen van de creaties en aan de vele leuke reacties van mensen, zelfs van ver buiten Boxtel. En dat plezier is nu precies wat hen beweegt om dit te blijven doen. “Mensen een glimlach op hun gezicht toveren”, aldus een van de ‘medeplichtigen’. “En bijvoorbeeld zorgmedewerkers een hart onder de riem steken voor al het werk dat zij voor ons gedaan hebben en nog moeten doen in deze voor velen moeilijke tijd.”
Groot is de verontwaardiging dan ook als er iets vernield wordt. Afgelopen Sinterklaas werd de enorme mijter van de dino nog meegenomen, maar na een oproep op Facebook werd deze netjes weer teruggelegd. Uit voorzorg worden de baby-dino’s die vorig jaar met Kerstmis en afgelopen Pasen opdoken, ‘s nachts naar binnen gehaald. “Helaas moeten de spullen extra vastgezet worden omdat enkelen het niet kunnen laten er vanaf te blijven”, vertelt een buurtbewoner. “Daarom doen wij ook een beroep op ouders en verzorgers: vraag aan je dierbaren respect te hebben voor de spullen van anderen zodat we er met z’n allen van kunnen blijven genieten.”
Is het einde van de dino-verkleedpartijen al in zicht? Nee, zo laten de buurtbewoners weten: “Wij blijven doorgaan met het aankleden van de Rotonde Dino, zolang het verkeer daar geen hinder van ondervindt en het niet leidt tot gevaarlijke situaties. Want dat is het laatste wat we willen natuurlijk. Het moet wel leuk blijven, daar doen we het allemaal voor!”








