
In oktober duidelijkheid over extra 'coronacompensatie' gemeenschapshuizen
Boxtel - De gemeenschapshuizen in Boxtel krijgen in oktober duidelijkheid over of zij extra geld krijgen om de coronacrisis het hoofd te bieden. Dat deelde wethouder Marusjka Lestrade de gemeenteraad dinsdag mede, nadat de INbox-fractie er vragen over stelde.
Het extra geld is afkomstig van het Rijk, dat in de uitkering via het gemeentefonds extra geld beschikbaar stelt om de coronacrisis het hoofd te bieden. Daaronder is ook landelijk gezien 17 miljoen euro, bedoeld voor gemeenschapshuizen. Hoeveel geld Boxtel precies ontvangt en hoeveel daarvan naar de gemeenschapshuizen gaat wordt begin oktober duidelijk, in de tweede bestuursrapportage. "U kunt er verzekerd van zijn dat wij iedereen een deel geven waar zij recht op hebben", aldus de wethouder.
De coronacrisis maakt dat gemeenschapshuizen geen of veel minder geld ontvangen uit zaalverhuur en de verkoop van consumpties. En daardoor moet er veel geld bij. Zo becijferde Walnoot-voorzitter Willie van de Langenberg dat er tijdens de verplichte sluiting zo'n 700 euro per week bij moest.
Voor die financiële domper ontvingen de gemeenschapshuizen die daarvoor in aanmerking kwamen overigens al steun. Lestrade heeft de gemeenschapshuizen daarover ook actief geïnformeerd. "Volgens mij hebben ze die ook allemaal aangevraagd", meldde ze de raad.