Nieuwe subsidieregeling voor isolatie bestaande woningen
De gemeente Boxtel subsidieert vanaf 1 juli 2009 isolatiematerialen voor bestaande woningen. De gemeente wil hiermee forse energiebesparing en vermindering van uitstoot van broeikasgassen bereiken. Wethouder Ger van den Oetelaar hecht veel waarde aan reductie van C02 en roept inwoners van zijn gemeente dan ook op om van de regeling gebruik te maken.
De subsidieregeling is er voor alle woningbezitters met woningen van voor 1992. Deze woningen hebben veelal te kampen met tocht, kou of juist teveel warmte, hoge energierekening en onaangenaam wonen in de winter. Laat u uw woning beter isoleren of voert u dit zelf uit dan kunt u in aanmerking komen voor de subsidie.
De maatregelen die in aanmerking komen moeten wel voldoen aan bepaalde minimale eisen. Bovendien kunnen niet alle maatregelen door doe-het-zelvers worden aangebracht.
De maatregelen die voor subsidie in aanmerking komen staan in onderstaand schema.
Maatregel Vergoeding
Dakisolatie ? 3,- per m2
Vloerisolatie ? 3,- per m2
Spouwmuurisolatie ? 3,- per m2
Paneelisolatie ? 8,- per m2
Isolatie massieve muur ? 20,- per m2
Leidingisolatie ? 3,- per m2
HR++ glas ? 20,- per m2
De gemeente wil met het vrijgemaakte budget voor de regeling tenminste 300 woningen extra isoleren. Het maximale subsidiebedrag per aanvraag is 750 euro. De regeling loopt in principe 1 jaar of zolang er budget is.
Aanvraagformulier en nadere informatie
Aanvraagformulieren voor de subsidie en meer informatie zijn verkrijgbaar bij de receptie in het gemeentehuis, ingang Markt. U kunt ook een aanvraagformulier opvragen via energiesubsidie@boxtel.nl, of telefonisch via tel. 0411 655249.